Baas-profiilisüsteem

Viimistluse variandid
 • Melamineeritud mööbliplaat 10mm – laos on 24 värvitooni, kuid lisatasu eest on võimalik valida ka muud värvitooni kataloogide valikust.
 • Lacobel – prantsuse värvitud läikega klaas. Laos on 9 varianti + eritellimusel on võimalik valida ka muud värvitooni olemasolevatest variantidest.
 • Oracal – tippklassi kuuluv klaasile isekleepuv vinüülkile. Tavaliselt on võrreldes värvitud klaasiga hinna poolest soodsam.
  Suur värvide valik. Paljud värvitoonid on esitatud kahes variandis: matt ja läikiv.
Lisatarvikud

Oleme loobunud sulgurite paigaldamisest antud süsteemile, kuna nende kasutusiga on suhteliselt lühike.

Tehnilised piirangud
 • Uste maksimaalne laius kuni 1200mm
 • Uste maksimaalne kõrgus 2700mm
 • On võimalik ka trapetsikujuliste uste valmistamine (see on vajalik kui seinad on suure kaldenurgaga)
Süsteemi iseärasused

PROFIIL – on ukseraam, ehk siis see, millest te ukse avamisel kinni hoiate.

„Baassüsteem“ ei sisalda kõiki lisavõimalusi. Tegemist on Eestis kõige rohkem levinud furnituuriga, sest praktiliselt kõikides muudes kohtades leiate just seda tüüpi süsteemi.

Alumiiniumprofiili alumised liugrattad on vastupidava metallkorpusega. Alumiinium – kerge, vastupidav ja stabiilne materjal, mis kodustes tingimustes on enamikel juhtudel korrosioonikindel.

Klaasi kaitsekile. Kõikidele meie klaasidele (Lacobel, peeglid, fototrükk jne) kleebitakse tagumise poole kogu pinnale kaitsekilet. Klaasi purunemisel hoiab kaitsekile klaasikillud enda küljes kinni, et tagada Teie kodu ohutust.

Pehmendusharjakestega vertikaalsed profiilid. Meie lükanduksed on varustatud pehmendusharjakestega, mis on kas paigaldatud või liimitud selleks ettenähtud soonde (Agat profiilis). Harjakesed täidavad uste sulgemisel amortiseerivat funktsiooni, peidavad ära visuaalseid ebatasasusi kõverate seinte puhul, samuti kaitsevad kapi sisemust tolmu sattumisest. See tagab eriti mugavat kasutamist, parendab kapi välisilmet ning aitab hoida kapis puhtust.

Pehmenduslindi otste fikseerimisklamber. Kõik meie pehmenduslindid on nii ülevalt kui alt fikseeritud spetsiaalsete klambritega. Need klambrid tagavad pehmendus-/amortiseeriva lindi kindlat fikseerimist, mille tulemusena püsivad harjakesed paigal uste kogu kasutusea vältel. Agat-profiilis paigaldatakse pehmenduslinti spetsiaalsesse soonde ning seal pole konstruktiivset vajadust lindi otste täiendavaks fikseerimiseks.

Jaotusprofiil võimaldab ukse viimistlemisel kombineerida erineva värvitooni ja paksusega materjale. See teeb võimalikuks kasutada ühtaegu erinevaid viimistlusliike: näiteks klaasi ja mööbliplaati. Tänu sellele avanevad piiramatud võimalused uste kujunduse projekteerimisel.

Ukse viimistlus 10mm mööbliplaadiga. Uste viimistlemiseks on meil laos olemas 24 erinevat värvitooni kõrgkvaliteetset Austria EGGER mööbliplaati paksusega 10mm. Lisaks on salongis palju erinevaid katalooge, kust on võimalik tellida teile meeldima hakkanud dekoori. 10mm mööbliplaat on töötatud spetsiaalselt välja just lükanduste jaoks. Tänu 2-poolsele lamineerimisele ja erilisele tootmistehnoloogiale on mööbliplaat eriti vastupidav ning ka kaalu poolest üsna kerge. Taoliste materjalide kasutamisel väheneb ukse enda kaal, mis omakorda vähendab rullikutele avaldatavat koormust. Selle tulemusena peavad kõik mehhanismid kauem vastu, lükanduksed „liuguvad“ kergesti ja sujuvalt ning sulguvad väga pehmelt ja vaikselt.

20.-25. Seeria Kanada Profiilisüsteem

Profiilide variandid

Agat

Lazuryt

Shafir

Viimistluse variandid
 • Melamineeritud mööbliplaat 10mm – laos on 24 värvitooni, kuid lisatasu eest on võimalik valida ka muud värvitooni kataloogide valikust.
 • Lacobel – prantsuse värvitud läikega klaas. Laos on 9 varianti + eritellimusel on võimalik valida ka muud värvitooni olemasolevatest variantidest.
 • Oracal – tippklassi kuuluv klaasile isekleepuv vinüülkile. Tavaliselt on võrreldes värvitud klaasiga hinna poolest soodsam.
  Suur värvide valik. Paljud värvitoonid on esitatud kahes variandis: matt ja läikiv.
Lisatarvikud

Soft Close with push to open Kanada süsteemi lükanduksi võib kliendi soovil varustada sulguritega koos vajutamispõhise ukse avamissüsteemiga.

Sulgur (Soft close) pidurdab ust selle sulgemisel ning viib suletud asendisse aeglaselt ja pehmelt, tänu millele muutub uste sulgemine vaikseks ja sujuvaks.

Vajutusega avamissüsteem (Push to Open) muudab uste avamist eriti mugavaks. Mööblis esineb nende kahe süsteemi (Push to Open & Soft close) kombinatsioon küllaltki harva – sahtlite puhul on näiteks taoline kombinatsioon võimalik vaid preemium-segmendis (BLUM, Hetich), kuid Kanada insenerid suutsid luua ainulaadset mehhanismi, millel pole siiani analooge.

Kesksulgur – mehhanism, mis peatab lükandust selleks ettenähtud kohas (suletud asendis), kuid samal ajal võimaldab avamisel lükata seda mõlemas suunas. On aktuaalne, kui kapp koosneb vähemalt kolmest uksest.

Tehnilised piirangud
 • Uste soovitatav laius kuni 1200mm
 • Uste maksimaalne kõrgus 2750mm
 • „Anodeeritud hõbe“ värvitooniga Lazuryt ja Agat profiilidest valmistatud uste kõrgus võib olla kuni 4000mm, kuid sellise variandi puhul peab eraldi arvutama välja liugratastele avaldatavat koormust sõltuvalt uste laiusest ja viimistlusmaterjalist. Rohkem infot saate küsida meie spetsialistidelt
 • On võimalik ka trapetsikujuliste uste valmistamine  (see on vajalik kui seinad on suure kaldenurgaga)
Süsteemi iseärasused

PROFIIL – on ukseraam, ehk siis see, millest te ukse avamisel kinni hoiate.

Jäikusribidega profiilid. KOMANDOR süsteemi alumiiniumprofiilid on läbinud erinevaid kandevõime ja muude koormuste talumise katsetusi (väändumine, piki- ja ristipidi deformatsioon). Insenerid on töötanud välja ning paigaldanud profiilidesse spetsiaalseid jäikusribisid.

Selle tulemuseks on kõrge stabiilsus väikese kaalu juures. Seepärast jäävad uksed aasta aasta järel sirgeteks sõltumata temperatuuri- ja niiskusnäitajate kõikumisest ning taluvad kergesti täite-/viimistlusmaterjali hooajalist deformatsiooni.

Liugratas rööpast väljatulemise kaitsega. Patenditud „anti-jump“ süsteem, patendi nr. US005671502, koosneb spetsiaalsete haaratsitega liugrattast ning alumise rööpa trekis olevast soonest, kus see liugratas liigub.

Tänu sellele süsteemile püsib uks liikumisel kindlalt alumises trekis. Seega tagab antud süsteem, et lükanduksed jäävad rööbastele ka ebakorrektse kasutamise korral, mis tagab nii Teie kui ka Teie laste ohutust ja turvalisust.   

Uste „kaldumisvastane“ kaitse. Alumine liugratas on kahekordse korpusega ning ratta reguleerimistelje vektor on ukse liikumisega vastandfaasis. Koos patenditud „anti-jump“ süsteemiga on sellisel juhul tagatud, et ka kõige kitsemad ja kõrged uksed hakkavad liuguma täpselt vertikaalasendis ega kaldu kummalegi küljele.

See muudab uste kasutamist eriti mugavaks ning annab tunda, et tegemist on tõesti kvaliteetse tootega.

Klaasi kaitsekile. Kõikidele meie klaasidele (Lacobel, peeglid, fototrükk jne) kleebitakse tagumise poole kogu pinnale kaitsekilet.

Klaasi purunemisel hoiab kaitsekile klaasikillud enda küljes kinni, et tagada Teie kodu ohutust.

Pehmendusharjakestega vertikaalsed profiilid. Meie lükanduksed on varustatud pehmendusharjakestega, mis on kas paigaldatud või liimitud selleks ettenähtud soonde (Agat profiilis).

Harjakesed täidavad uste sulgemisel amortiseerivat funktsiooni, peidavad ära visuaalseid ebatasasusi kõverate seinte puhul, samuti kaitsevad kapi sisemust tolmu sattumisest. See tagab eriti mugavat kasutamist, parendab kapi välisilmet ning aitab hoida kapis puhtust.

Pehmenduslindi otste fikseerimisklamber. Kõik meie pehmenduslindid on nii ülevalt kui alt fikseeritud spetsiaalsete klambritega. Need klambrid tagavad pehmendus-/amortiseeriva lindi kindlat fikseerimist.

Selle tulemusena püsivad harjakesed paigal uste kogu kasutusea vältel. Agat-profiilis paigaldatakse pehmenduslinti spetsiaalsesse soonde ning seal pole konstruktiivset vajadust lindi otste täiendavaks fikseerimiseks.

Alumine liugratas on valmistatud kõrgpolümeersest materjalist – fluorplastist. (C2F2)n Fluorplast (tefloni eriliik) on vastupidav, kulumiskindel ja madala hõõrdeteguriga materjal.

Sellise materjali kasutamine tagab sujuvat ja vaikset uste liikumist aastate vältel. Liugratta kasutusiga on ligikaudu 100 000 avamise/sulgemise tsüklit, mis vastab keskeltläbi 30 aastale tõrkedeta kasutamisele.

Lükanduksed, mille valmistamisel kasutatakse Kanada profiilsüsteemi Komandor, on varustatud eriti kvaliteetse laagriga alumise rullikuga. Tegemist on suletud tüüpi laagriga, mis välistab määrdeaine lekkimist ning takistab laagri sisse tolmu sattumist. Laagris sisalduv määrdeaine kogus on arvestatud varuga ning sellest jätkub üle 100 000 avamise/sulgemise tsükliks.

Seepärast ei vaja antud süsteem erilist hooldust. Tänu sellele liiguvad lükanduksed kogu kasutusaja jooksul eriti meeldivalt (kergesti, sujuvalt ja vaikselt).  

„Haaratsid“ kaitsevad rulliku ratast juustest, karvadest ja tolmust. Spetsiaalsed haaratsid, mis hoiavad rulliku ratast kindlalt alumises rööpas, asuvad nii ratta ees kui taga vastavalt ukse liikumissuunale.

Juukse- ja lemmikloomakarvad jäävad loomulikul viisil haaratsite külge kinni ega keerdu rulliku rattale. Neid on väga lihtne haaratsitelt tolmuimejaga ära korjata ka tavalise koristuse käigus. Seepärast jääb rullik pikka aega puhtaks ning ei vaja pidevat erihooldust.

Ukse viimistlus 10mm mööbliplaadiga. Uste viimistlemiseks on meil laos olemas 24 erinevat värvitooni kõrgkvaliteetset Austria Egger mööbliplaati paksusega 10mm. Lisaks on salongis palju erinevaid katalooge, kust on võimalik tellida teile meeldima hakkanud dekoori. 10mm mööbliplaat on töötatud spetsiaalselt välja just lükanduste jaoks. Tänu 2-poolsele lamineerimisele ja erilisele tootmistehnoloogiale on mööbliplaat eriti vastupidav ning ka kaalu poolest üsna kerge.

Taoliste materjalide kasutamisel väheneb ukse enda kaal, mis omakorda vähendab rullikutele avaldatavat koormust. Selle tulemusena peavad kõik mehhanismid kauem vastu, lükanduksed „liuguvad“ kergesti ja sujuvalt ning sulguvad väga pehmelt ja vaikselt.    

3-poolne kummitihend klaasi montaažiks. Klaasi (Lacobel, fototrüki jne) koos kaitsekilega monteeritakse profiili 3-poolse kummitihendi abil, mis pehmendab ukse võimalikke lööke ja vibratsiooni.

Tänu sellele iseärasusele väheneb klaasi kahjustuste tekkimise võimalus, mis muudab Teie kodu ohutuks ja turvaliseks. 

Rullikud paigaldatakse tihedalt profiili sisse. Profiilid ja rullikud kuuluvad ühte süsteemi ning on spetsiaalselt teineteise jaoks välja töötatud.

Rullikud paigaldatakse tihedalt profiilides olevatesse soontesse, uste liikumise teljega täpselt paralleelselt.

Tänu sellele liuguvad Kanada süsteemi uksed kindlalt ja sirgelt ilma liigse vibratsiooni ja mürinata. 

Alumine rullik asub täiesti suletud korpuses, mis on valmistatud kolmest tiheduse poolest erinevast materjalist.

Suletud korpus kaitseb ratast tolmu sattumisest ning „tuhmi“ korpuse erineva tihedusega materjalid tagavad täiendavat müraisolatsiooni.

Seepärast liuguvad Kanada süsteemi uksed eriti vaikselt ega vaja erilist hooldust. 

Dekoratiivne pealistusprofiil annab võimaluse uks visuaalselt ära jaotada.

Seejuures ei kahjustata viimistlusmaterjali terviklikkust.

Jäikusribidega jaotusprofiil võimaldab ukse viimistlemisel kombineerida erineva värvitooni ja paksusega materjale. See teeb võimalikuks kasutada ühtaegu erinevaid viimistlusliike: näiteks klaasi ja mööbliplaati.

Tänu sellele avanevad piiramatud võimalused uste kujunduse projekteerimisel.

Kanada Raamivaba Profiilisüsteem Heliodor

Profiilide variandid

Heliodor (ilma raamita ehk peitraamiga) Heliodor minimaalselt peenikese raamiga

Viimistluse variandid
 • Melamineeritud mööbliplaat 10mm – laos on 24 värvitooni, kuid lisatasu eest on võimalik valida ka muud värvitooni kataloogide valikust.
 • Lacobel – prantsuse värvitud läikega klaas. Laos on 9 varianti + eritellimusel on võimalik valida ka muud värvitooni olemasolevatest variantidest.
 • Oracal – tippklassi kuuluv klaasile isekleepuv vinüülkile. Tavaliselt on võrreldes värvitud klaasiga hinna poolest soodsam.
  Suur värvide valik. Paljud värvitoonid on esitatud kahes variandis: matt ja läikiv.
Lisatarvikud

Soft Close with push to open Kanada süsteemi lükanduksi võib kliendi soovil varustada sulguritega koos vajutamispõhise ukse avamissüsteemiga.

Sulgur (Soft close) pidurdab ust selle sulgemisel ning viib suletud asendisse aeglaselt ja pehmelt, tänu millele muutub uste sulgemine vaikseks ja sujuvaks.

Vajutusega avamissüsteem (Push to Open) muudab uste avamist eriti mugavaks. Mööblis esineb nende kahe süsteemi (Push to Open & Soft close) kombinatsioon küllaltki harva – sahtlite puhul on näiteks taoline kombinatsioon võimalik vaid preemium-segmendis (BLUM, Hetich), kuid Kanada insenerid suutsid luua ainulaadset mehhanismi, millel pole siiani analooge.

Kesksulgur – mehhanism, mis peatab lükandust selleks ettenähtud kohas (suletud asendis), kuid samal ajal võimaldab avamisel lükata seda mõlemas suunas. On aktuaalne, kui kapp koosneb vähemalt kolmest uksest.

Tehnilised piirangud
 • Uste soovitatav laius kuni 1000mm
 • Uste maksimaalne laius kuni 1500mm – sellisel juhul peab põrand olema täiesti sirge ja tasane.
 • Trapetsikujuliste uste valmistamine (see on vajalik kui seinad on suure kaldenurgaga) pole võimalik
 • Kui viimistlusel kasutatakse laminaati, siis peab olema vähemalt üks horisontaalne jaotus
 • Raamita uste puhul võib kombineerida vaid ühesuguse paksusega materjale, kas 10mm või 4mm (näiteks laminaat ja laminaat või klaas + klaas)
 • Minimaalse raamiga uste puhul võib kombineerida erineva paksusega materjale nii 10mm kui 4 mm
Süsteemi iseärasused

PROFIIL – see on ukseraam – antud juhul on olemas kaks varianti: üldse ilma raamita ehk peitraamiga või minimaalselt peenikese raamiga

Jäikusribidega profiilid. Heliodor süsteemi alumiiniumprofiilid on läbinud erinevaid kandevõime ja muude koormuste talumise katsetusi (väändumine, piki- ja ristipidi deformatsioon). Insenerid on töötanud välja ning paigaldanud profiilidesse spetsiaalseid jäikusribisid. Heliodor süsteemi kandeprofiil – see on vastupidav täisnurkne toru. Selle tulemuseks on kõrge stabiilsus väikese kaalu juures. Seepärast jäävad uksed aastast aasta järel sirgeteks sõltumata temperatuuri- ja niiskusnäitajate kõikumisest ning taluvad kergesti täite-/viimistlusmaterjali hooajalist deformatsiooni.  

Liugratas rööpast väljatulemise kaitsega.

Patenditud „anti-jump“ süsteem: amortisaatoritega alumine liugratas. Ja isegi juhul, kui liuglemisel kaldub lükanduks kõrvale, siis liibub liugratas amortisaatoriga alumise treki külge, mis tagab, et lükanduksed jäävad rööbastele ka ebakorrektse kasutamise korral

Tänu amortisaatoritele liuglevad Heliodor lükanduksed eriti kergelt, pehmelt ja meeldivalt. Tulge meie salongi ja proovige ise!

Uste „kaldumisvastane“ kaitse. Alumine liugratas on kahekordse korpusega ning ratta reguleerimistelje vektor on ukse liikumisega vastandfaasis. Koos patenditud „anti-jump“ süsteemiga on sellisel juhul tagatud, et ka kõige kitsemad ja kõrged uksed hakkavad liuguma täpselt vertikaalasendis ega kaldu kummalegi küljele.

See muudab uste kasutamist eriti mugavaks ning annab tunda, et tegemist on tõesti kvaliteetse tootega.

Kummist pehmendustihendid vertikaalsetel profiilidel. Heliodor lükanduksed on varustatud spetsiaalsesse soonde asetatud pehmendustihenditega.

Kummid täidavad uste sulgemisel amortiseerivat funktsiooni ning kompenseerivad visuaalset kõverust ebasirgete seinte korral. Kõik see tagab eriti mugavat uste kasutamist.

Alumine liugratas on valmistatud kõrgpolümeersest materjalist – fluorplastist. (C2F2)n Fluorplast (tefloni eriliik) on vastupidav, kulumiskindel ja madala hõõrdeteguriga materjal.

Sellise materjali kasutamine tagab sujuvat ja vaikset uste liikumist aastate vältel. Liugratta kasutusiga on ligikaudu 100 000 avamise/sulgemise tsüklit, mis vastab keskeltläbi 30 aastale tõrkedeta kasutamisele.

Klaasi kaitsekile. Kõikidele meie klaasidele (Lacobel, peeglid, fototrükk jne) kleebitakse tagumise poole kogu pinnale kaitsekilet.

Klaasi purunemisel hoiab kaitsekile klaasikillud enda küljes kinni, et tagada Teie kodu ohutust.

Lükanduksed, mille valmistamisel kasutatakse Heliodor profiilsüsteemi, on varustatud eriti kvaliteetse laagriga alumise rullikuga. Tegemist on suletud tüüpi laagriga, mis välistab määrdeaine lekkimist ning takistab laagri sisse tolmu sattumist. Laagris sisalduv määrdeaine kogus on arvestatud varuga ning sellest jätkub üle 100 000 avamise/sulgemise tsükliks.

Seepärast ei vaja antud süsteem erilist hooldust. Tänu sellele liiguvad lükanduksed kogu kasutusaja jooksul eriti meeldivalt (kergesti, sujuvalt ja vaikselt).  

Ukse viimistlus 10mm mööbliplaadiga. Uste viimistlemiseks on meil laos olemas 24 erinevat värvitooni kõrgkvaliteetset Austria Egger mööbliplaati paksusega 10mm. Lisaks on salongis palju erinevaid katalooge, kust on võimalik tellida teile meeldima hakkanud dekoori. 10mm mööbliplaat on töötatud spetsiaalselt välja just lükanduste jaoks. Tänu 2-poolsele lamineerimisele ja erilisele tootmistehnoloogiale on mööbliplaat eriti vastupidav ning ka kaalu poolest üsna kerge.

Taoliste materjalide kasutamisel väheneb ukse enda kaal, mis omakorda vähendab rullikutele avaldatavat koormust. Selle tulemusena peavad kõik mehhanismid kauem vastu, lükanduksed „liuguvad“ kergesti ja sujuvalt ning sulguvad väga pehmelt ja vaikselt.    

Rullikud paigaldatakse tihedalt profiili sisse. Profiilid ja rullikud kuuluvad ühte süsteemi ning on spetsiaalselt teineteise jaoks välja töötatud.

Rullikud paigaldatakse tihedalt profiilides olevatesse soontesse, uste liikumise teljega täpselt paralleelselt.

Tänu sellele liuguvad Kanada süsteemi uksed kindlalt ja sirgelt ilma liigse vibratsiooni ja mürinata. 

Alumine rullik asub täiesti suletud korpuses, mis on valmistatud kolmest tiheduse poolest erinevast materjalist.

Suletud korpus kaitseb ratast tolmu sattumisest ning „tuhmi“ korpuse erineva tihedusega materjalid tagavad täiendavat müraisolatsiooni.

Seepärast liuguvad HELIODOR süsteemi uksed eriti vaikselt ega vaja erilist hooldust. 

Saada päring

Lükanduksed